Televizyona Bağlı Youtube

9 ay önce paylaştı.

Youtube artık televizyon izlenme alışlkanlıklarını yıkan etkisiyle gençlerin ve internet severlerin yeni izleme alanı. Youtuberlar ise bu alanda kendilerini göstermenin peşindeler. Durum böyl e olunca youtube ayarları nasıl yapılır, youtube ayarlarına nasıl girilir önemli bir soru. Youtube ayarları içerisinde sizin takip ettiğiniz kullanıcılar ya da sizi takip eden aboneleri bulabileceğiniz gibi TV cihazınıza bağlantı özelliğini ve hesabınıza ait gizlilik özelliklerini de değiştirebilirsiniz. Eğer Youtube kanalınız varsa Youtube videolarınıza özel ayarlar menüsü bulunur. Her video için ayrı özellikler oluşturabilirsiniz. Eğer Youtube hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlamak istiyorsanız bağlı hesaplar sekmesinden bu seçeneği aktif etmeniz gerekiyor.

you-tube-ayarlarina-nasil-girerim.jpg

Youtube Ayarlarına Nasıl Girilir

Youtube ayarlarına girmek için önce Youtube sitesine üye olmanız gerekir. Üyelik için geçerli bir e-mail adresinizi kullanmalısınız. Üyelik aşamasından sonra Youtube ayarları nerede olduğunu şöyle bulabilirisiniz, tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan hesabınızdaki daire olarak tanımlanmış profil resminize bastığınızda sağında çark işareti görünecektir. Youtube ayarlarına bu çark ikonundan giriş yapabilirsiniz. Burada aboneliğinize ait bildirimlerin özellikleri, genel olarak profilinizde görünmesini istediğiniz seçenekler, video alt yazılarına ait özelliklere kadar bir çok seçenek mevcut buradan gerekli ayarları yapabilirsiniz.

you-tube-ayalarini-nasil-degistiririm.jpg

Youtube Ayarları Nasıl Yapılır

Youtube ayarları nasıl yapılır en baştan anlattığımızda, Youtube ayarlarına yukarıda anlattığımız gibi girdiğinizde soldaki menüde hesap ayarları bulunur. Hesap ayarlarında genel bakış, bağlı hesaplar, gizlilik, bildirimler, oynatma ve bağlı TV’ ler isminde sekmeler göreceksiniz. Burada genel bakış sekmesinde bulunan sayfada kanalınıza özel URL uygulayabilirsiniz. Yani kanalınız için youtube.com/ … isimli bir internet adresi oluşturmanız mümkün.

you-tube-ayar-degistirme.jpg

Google hesabınızla kullanım için yetki verilmiş siteler gizililiğiniz için önemlidir. Burayı açtığınızda tanımadığınız sitelere yetki verdiğinizi görürseniz silebilirsiniz. Aynı sayfadan kanalınızı marka hesabınıza da taşıyabilirsiniz. Bağlı hesaplar sekmesinde etkinliğinizi nasıl paylaşacağınız ve diğer sosyal medya hesaplarına bağlantınıza ait ayarları yapabilirsiniz. Gizlilik sekmesi abonelikler ve etkinliklerinize ait seçenekleri listeler, bildirimlerde kanal aboneliklerinize ait özellikler, oynatma ve TV bağlama seçeneklerinde de aygıt bağlantıları ile seçenekler mevcut bulunur.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.