İnstagram Nasıl Dondurulur?

9 ay önce paylaştı.

Sosyal medya hesapları arasında en popülerlerden biri olan instagram hesabınızdan sıkıldınız mı ya da bi süre dinlenmek fotoğraflarınızı paylaşmaktan vaz mı geçtiniz? İnstagram nasıl dondurulur bunun cevabını mı arıyorsunuz? O zaman bu yazımızda sizler için instagram hesap dondurma ve instagram hesabını kapatma konularından bahsedeceğiz.

Öncelikle dondurma yöntemi için iki yolunuz var ya mobil üzerinden ya da bilgisayar üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz.

instagram-hesap-dondurma-ayarlari.jpg

Mobil İle İnstagram Hesabı Dondurma

1.İlk olarak akıllı telefonunuzdan  https://www.instagram.com/accounts/login/ dresinden giriş yapın.

2.Giriş bilgileriniz ile Instagram hesabınıza giriş yapın.

2.Instagram uygulamasına girdikten sonra sağ üstteki profil ikonuna tıklayınız.

3.Profilinize giriş yaptıktan sonra Profili Düzenle seçeneğine tıklayınız.

4.Açılan sayfanın en altında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayınız.

5.Karşınıza çıkanekranda Instagram’ı dondurma nedenini belirtip şifrenizi tekrardan girdikten sonra “Hesabımı Geçiçi Olarak Kapat” butonuna tıkladıktan sonra hesabınız kapanmış olacaktır.

instagram-hesabi-nasil-dondurulur.jpg

Bilgisayar ile İnstagram Hesabı Dondurma

1.Instagram sitesine https://www.instagram.com/ adresten giriş yapınız.

2.Giriş bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapıyoruz.

3.Sağ üstte yer alan profil ikonuna tıklayarak profil sayfanıza giriş yapın.

4.Profili Düzenle butonuna tıklayarak hesabınızı donduracağınız sayfaya geliniz.

5.Hesabımı Geçici olarak Kapat seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada dondurma nedeninizi belirtip şifrenizi tekrar girdikten sonra işlemi onaylayınız ve hesabımız donmuş oluyor.

Hesabınızı mobil veya bilgisayardan dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınızı istediğiniz zaman tekrar açmak istiyorsanız bu yöntem sizin için uygun olacaktır. Hesabınızı tekrar aktif ettikten sonra fotoğraflar ve tüm bilgiler tekrardan geri yüklenir ve kaldığınız yerden fotoğraf paylaşmaya devam edebilir likelarınızla beğenilerinizi çoğaltabilirsiniz.

İnstagram hesabını dondurma işlemini yaparken veya dondurduktan sonra bazı problemlerlede karşılaşabileceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. En çok karşılaşılan problemlerden birisi dondurma işlemini mobil üzerinden yaparken sizi ana ekrana atabilir. Bu yüzden öncelikle çerezleri silerek bu işlemi tekrarlamayı deneyiniz. Bu sorunu genellikle dondurma işlemini birden fazla yaptığınızda yaşayabilirsiniz.

Dondurup geri açtıktan sonra gördüğümüz problemlerden biride fotoğrafların bir kısmının görünmemesidir. Bunda korkulacak bir durum yok çünkü instagramın dondurulmuş şekilde kalma süresine bağlı olarak fotoğraflar 1 hafta içerisinde tekrar geri gelecektir.


 


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.