İnstagram Gizli Hesapları Görme Yöntemleri

9 ay önce paylaştı.

İnstagram’ın günümüzde ne kadar çok tercih edildiğini bilmeyen yoktur. Genç yaşlı demeden pek çok bireyin kullanıcısı olduğu ve aktif olarak paylaşımlarda bulunduğu İnstagram’da bireyler, daha aktif hale gelebilmek adına pek çok içerik paylaşmak ve aynı zamanda bireylerin de paylaşımlarını görmektedir. Bu noktada ise sosyal ağları kullanan ancak daha gizli kullanmayı tercih eden bireylerin ise hesapları gizli olarak yürütülmektedir. Bu tarz gizli hesapları merak eden ve bakmak isteyen bireyler adına ise birkaç seçenek olmak ile birlikte genel olarak İnstagram kullanıcıları, gizli hesapları merak etmektedir. İnstagram kapalı profili görme hilesi oluşturarak kullanıcılar, kapalı hesapları görebilmekte ve paylaşımlarını takip edebilmektedirler.

instagram-kapali-profil-gorme-hilesi.jpg

Yasal Olarak Kullanılamamakta

İnstagram’da gizli hesapları görmek, yasal olarak mümkün değildir. İnstagram’da değil, günümüzde kullanılan Facebook, Twitter gibi pek çok uygulamada da profili gizli bireylerin hesaplarını görmek yasal tutulmamaktadır. Bu durum bireylerin kişilik haklarının korunması adına oluşturulmak ile birlikte sosyal hesaplardan zarar görülmemesi adına oluşturulmuş durumdadır. Takip etmeden fotoğraf görme işlemleri ya da bu tarz işlemleri gerçekleştiren bireyler genel olarak yasal yollarla değil de yasal olmayan yollar ile bu işlemleri gerçekleştirmektedirler. Böyle bir durumun ortaya çıkması noktasında, ciddi yaptırımları bulunan bu tarz işlemler, bireylerin gizlilik haklarının ihlali olarak da değerlendirilebilmektedir.

instagramda-gizli-profil

Bağlantılı Hesaplardan Görebilme Seçeneği

İnstagram’da gizli hesapları görebilme adına oluşturulan en yaygın yöntemlerden bir diğeri ise, bağlantılı hesaplar seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemde yalnızca İnstagram’da değil tüm sosyal hesaplarda, bağlantılı hesap özelliği oluşturulmuş durumdadır. Bağlantılı hesap sekmesi ile birlikte kullanıcılar, bir sosyal hesaplarından diğerine kolaylıkla bağlanabilmektedirler. İnstagram profil gizliliği kırma uygulaması ise bu noktada devreye girmektedir. Kullanıcı eğer profili gizli bir bireyin paylaştığı içerikleri görmek istiyorsa, birey fotoğraf paylaştığında, bağlantılı hesap sekmesi açıksa eğer, diğer sosyal hesaplarında da içerik gözükmektedir. Bu noktada gizlilik ortadan kalkabilmektedir. Ancak bu tarz ince bir detayı tüm bireyler farkedememektedir. Gizli profiller ile ilgilenen kullanıcıların, bu tarz ince detaylara dikkat etmelerinde fayda bulunmaktadır.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.