Youtube Kanalını Büyütme Yöntemleri

8 ay önce paylaştı.

Yeni bir Youtube kanalına sahipsiniz. İlk videonuzu da yüklediniz ancak muhtemel takipçi sayınız sıfır olduğundan kimse tarafından izlenmedi. Bu durumda ne yapmak gerekir? Youtube kanalı nasıl büyütülür?

Youtube’da belli bir abone sayısına yani takipçiye ulaşmak her şeyden önce sabır gerektiren bir iştir. Acemi Youtuberların da en büyük problemleri diğer büyük kanallara “Nasıl bu denli hızlı büyüdün? bu kadar çok aboneye nasıl ulaştın? Takipçilerine bizim reklamımızı da yapar mısın?” gibi saçma sorular sormasıdır. Çünkü henüz kanallarına düzenli bir video girmeden hızlı bir şekilde belli bir takipçi sayısına ulaşmak istiyor, ancak bu kesinlikle mümkün değil.

Normalde bir Youtube kanalı eğer düzenli olarak içerik giriyorsa ve videolarına ciddi emek sarf ediyorsa 4-5 ay gibi kısa bir sürede 2-3 bin kadar aboneye ulaşabilecektir. Mesela para karşılığında büyük kanallara reklam vererek çok daha fazla abone sayısına sahip olabilme gibi farklı yollarla abone sayısında artış sağlamak mümkün. Ancak para vermek istemeden diğer yöntemleri kullanarak da abone sayınızı arttırabilirsiniz. Bu yöntemler nelerdir?

1)Düzenli Olarak Video Yükleyin

İlk hedefiniz her daim düzenli bir şekilde Youtube kanalına video yüklemek olsun. Örneğin; 5 adet video mu çektiniz, bunların hepsini 1 günde değil de 1’er 2’şer gün aralıklı olarak yükleyin. Böylece kanalınız sürekli olarak güncel olsun. 1 hafta boyunca sürekli video atıp 1 hafta atmamak da olmaz. Haftada 2-3 video atın ve bu her hafta olsun. Kısaca bir video yükleme düzeni oluşturun.

2) Sosyal Medyada Videolarınızı Paylaşın

Kanalı açarak videoları yüklüyorsunuz ancak yine de izlenme sayısı bir türlü yükselmiyor. Bunun neden insanların sizin videonuzdan haberlerinin olmamasıdır. O nedenden ötürü siz de çekmiş olduğunuz videoları Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarında hatta bu sosyal ağlardaki ilgili sayfaların yorumlarında paylaşın. İşe yaradığını göreceksiniz.

3)Karşılıklı Şekilde Abone Olun

Youtube forumlarında etkin olarak birçok kişi ile karşılıklı abonelik sağlayabilirsiniz. Günde 10 kişiden 1 ayda 300 abone sahibi olabilirsiniz. Hatta biraz zorlasanız bu sayıyı 1000 bile yapabilirsiniz.

4)Güncel Olaylar Hakkında Videolar Yükleyin

Eğer bir konu üzerine bir olay yaşanmışsa o konu ile ilgili videolar yayınlayın. Bu konu ile alakalı aramalarda sizin üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır. Böylelikle daha çok kitleye ulaşabilirsiniz.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.