Vlog Nedir? Nasıl Çekilir?

8 ay önce paylaştı.

Son zamanlarda oldukça sık duymaya başladığınız Vlog nedir ve nasıl çekilir ile ilgili merak ettiğiniz bütün detayları sizin için paylaşıyoruz. Vlog konuları ve Vlog çekme programları ile ilgili de merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Vlog Nedir?

Vlog, video ve blog kelimelerinin birleşiminden meydana gelen bir kelime olarak karşınıza çıkmaktadır. Video, adı üzerinde videoyu ifade ederken, blog da günlük, seyir defteri ve kayıt gibi kelimeleri ifade etmektedir. Bu iki kelimenin bir araya gelişinden anlaşılacağı üzere Vlog, yaşadıklarınızı, deneyim ettiklerinizi ve yaptıklarınızı sistemli bir şekilde çektiğiniz ve paylaştığınız videolar anlamına gelmektedir. Vlogger olabilmeniz için çektiğiniz Vlogları sistemli bir şekilde paylaşmanız gerekmektedir. Çünkü vlog kelimesinin kazandırmış olduğu anlam sistemliliği ve düzenliliği ifade etmektedir. Vlog çekip düzenli bir şekilde paylaştığınız takdirde vlogger oldunuz demektir.

Vlog Nasıl Çekilir?

Vlog çekmek youtuber olmak son zamanlarda birçok kişinin yapmak istediği işler arasında yer almaktadır. Vlog çekerek youtuber olmak için öncelikle bir kameraya ihtiyacınız olacaktır. Dilerseniz yalnızca iyi bir cep telefonu kamerası ile de Vlog çekebilirsiniz. Vlog çekmek için çok farklı konulara da ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak ünlü ya da merak edilen bir insan değilseniz kendi hayatınızı kameraya alarak Vlog çekmenizin de pek bir esprisi olmayacaktır. Bu yüzden vlog konusu belirlerken yaratıcı ve eğlenceli konuları tercih etmenizde yarar var. Farklı konularda vlog çekmek istiyorsanız örneğin gittiğiniz bir şehirde yaşanan ilginç olayları, güzel mekanları ve farklı aktiviteleri görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra bu görüntüleri düzenleyerek oldukça iyi vloglar hazırlayabilirsiniz.

Vlog Çekmek İçin Size Yardımcı Olacak Programlar

Vlog çekmek için ilk etapta vlog çekme programı türleri size yardımcı olacaktır. Vlog çekebileceğiniz iyi bir kameraya sahip cep telefonu ve bu telefon içerisinde kullanabileceğiniz birkaç program işinizi fazlasıyla görecektir. Bu programlar arasında Hyperlapse, SlowMoCam, ReverseCam, Horizon ve Movie Maker gibi programlar yer almaktadır. SlowMoCam yavaş çekim yapmak için, Hyperlapse hızlı çekim için, ReverseCam çektiğiniz görüntüleri tersten göstermeye, Horizon görüntüyü sabit tutmaya ve titreşimi engellemeye, Movie Maker ve iMovie ise görüntülerinizi düzenlemeye yaramaktadır.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.