İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

8 ay önce paylaştı.

Hepimizin farkında olduğu gibi bilgi cağında yaşıyoruz, her geçen gün dur durak bilmede gelişen teknoloji ile birlikte artık kas gücünün yerini beyin gücü aldı. Teknolojinin bize sunduğu bu olanaklar sayesinde internetten rahatlıkla para kazanıp ünlü olmak çok kolay. Bunun içinde İnstagram en elverişli sosyal ortamlardan biri olarak dikkat çekiyor. Size bu makalemizde internetten para kazanmanın yolları neler bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle geniş kitlerelere hitap etmeniz lazım. Bunun ilk yolu takipçi sayınızı arttırmak çünkü ne kadar çok takipçiniz varsa sizinle iş anlaşması yapacak şirketler o kadar çok olacaktır. Aynı zamanda alacağınız iş tekliflerinin ücretleri takipçi sayınızla doğru oranda artıyor. Takipçi sayısının önemi konusuna değindikten sonra, Ne hakkında paylaşım yapacaksınız bunu belirleyin. Bu çok önemli bir husus çünkü gelen iş tekliflerinin birçoğu paylaşımlarınız ile alakalı olacak. Mesela makyaj tüyoları veren paylaşımlarda bulunan bir hesabınız var ise, kozmetik markaları ürünlerini tanıtmak için sizle işbirliği sağlamak isteyebilir. Ayrıca İnstagram hesabınıza içerik yüklemesi yaparken açıklama ve etiketleme konum kısımlarını olabildiğince doldurun çünkü hastagler açılama kısımlar vs. sizin İnstagram’da daha kolay bulunmanızı kolaylaştırır. Bir tüyo olarak hastag kelimelerini abartmadan ölçülü bir biçimde kullanmak sizi daha profesyonel gösterir.

Kanalınızı oluşturdunuz, paylaşım yapacağınız alanı seçtiniz, belirli bir takipçi sayısına eriştiniz bütün bunları yaptıktan sonra yapacağınız tek şey aktif olmak çünkü aktif olmak sürekli gündemde kalmak demektir. Gündemde kaldığınız sürece para kazanmak için hangi yöntemi kullanacağınıza karar verin. Reklam alarak para kazanmak, ürün satarak para kazanmak (Affiliate ürün satımı). İsterseniz bunları uygulayıp İnstagram’dan para kazanan ünlüler kimlerdir, bir göz atalım ve bu “ İnstagram fenomenleri ne kadar para kazanıyor? “ bunu inceleyelim. Mustafa Seven, Serkan Demirci, Çağrı Taner, Ceyhun Kırdemir, Oğuz Yenihayat, Sezgin Yılmaz ve daha birçok kişi…

Peki, Ne Kadar Kazanıyorlar?

İnternet fenomenleri aldıkları reklamlar ile takipçileri ile paylaşarak paylaşım 300 lira ile 1000 lira arasında değişen rakamlarda ücretler alıyorlar. Elbette daha düşük rakamlara paylaşımlarda yapılıyor. En dip rakam ise 15 liradan başlıyor.

Bir de ünlü fenomenler var. Bu tarz kişiler ise ödenen rakam ise paylaşım başına 100 ile 300 bin dolar arasında değişiklik göstermekte. Belki de sizler de bu yolu izleyerek, belki internette fenomen olabilir belki de kendinize küçümsenemeyecek gelirler elde edebilirsiniz.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.