İnstagramda Takipten Çıkarılınca Bildirim Gelir mi?

10 ay önce paylaştı.

1. İnstagram Nedir?

Bir çeşit sosyal medya uygulaması olan instagram, insanların takip ettikleri kişilerin hesaplarında paylaşılan gönderileri takip etmemizi saplayan ve aynı zamanda DM aracılığı ile hesaplar arasında iletişim sağlama imkanı sunan bir uygulamadır. İnstagram uygulaması sayesinde ise instagram sözleşmesi içerisinde yer alan ahlak kuralları göz önünde bulundurarak istediğiniz herhangi bir fotoğrafı veya 1 dakikalık kısa videolar halinde hesabınızdan paylaşım yapabilirsiniz. Bu paylaşımları gören kişiler ise ayarlar kısmında bulunan hesap gizliliği ayarını nasıl ayarladığınıza göre değişkenlik gösterecektir. Yani eğer hesabınızın gizliliği kapalı ise keşfet kısmından beğenenlerin arkadaşları ve aynı şekilde süregelen bir aşama halinde herkesin görebilme ihtimali var olduğu halde eğer ki hesabınızın gizliliği açık ise sadece size gelen takip isteklerinizden onayladığınız arkadaşlarınız tarafında görülecektir.

2. İnstagram Hesabı Açma Nedenleri Nelerdir?

İnstagramdaki hesaplar genel olarak sosyal bir amaca hizmet ve ticari bir amaca hizmet olarak iki gruba ayrılabilir. Yani bir yanda hesabı sosyallik açısından kullanan bir kesim varken diğer yandan ise şirket tanıtımı, ürün satımı gibi durumları da instagram üzerinden yapmak kolay olduğu için ticari anlamda kullanım da git gide gelişme göstermiştir.

3. İnstagramda Takibi Bırakınca Bildirim Gidiyor Mu?

İnstagram takip isteğini geri alınca bildirim gider mi diye düşünebilirsiniz. Aslında direkt olarak bildirim gelmesi gibi bir durum söz konusu olmamasına rağmen yine de dolaylı yollar vasıtası ile hesabın ayarlarına göre bu durumu fark edebilirsiniz. Öncelikle eğer ki takip etmek istediğiniz kullanıcının hesabı gizli ise takip isteği göndermeniz gerekir ve kalp imgesinin takip istekleri kısmında takip etmek isteyen kişilerin listeleri görüntülenir. Eğer ki takip isteği geldikten belli bir süre sonra siz onaylamadan takip etmek isteyenler listenizden hangi isim kaybolmuşsa işte o hesap size gönderdiği isteği geri çekmiştir. Ancak yine de beğeni sayısı ve takip gibi seçenekleri analizleyen uygulamalar da mevcuttur.

4. İnstagramda Takip Edilen Hesaplar Nasıl Bırakılır?

İnstagram takipten çıkarma işlemi ile, takip ettiğiniz kişinin profilinden takibi bırakabilmektesiniz.
Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.