Instagram Takipçi İsteği Ayarları

8 ay önce paylaştı.

Sosyal medyada fotoğraf ve kısa videolar paylaşmak için kullanılan Instagram, en opopüler sosyal medya mecralarından birisidir ve gün geçtikçe kullanıcı sayısını katlamaktadır. Instagram’da kimi kullanıcılar profillerini gizleyip paylaştıklarını herkesin görmesine engel olurken, kimileri de gizli yapmamakta kendilerine herkesin ulaşmasına imkan tanımaktadırlar. Özellikle markalar ve şirketler, ayarlarını gizli yapmazlar ki kullanıcı ve müşteriler kendilerine kolay ulaşabilsinler. Instagram’da gizlilik ayarını yapmış olanlar, Instagram takip isteklerini iptal etme işlemini de rahatlıkla yapabilirler ve bu sayede takipçilerini kontrol altında tutabilirler.

Instagram Takipçilerini Reddetme İşlemi Nasıl Yapılır?

Size takip isteği yollayan kullanıcıları ana sayfada görmeniz mümkündür. Eğer sizi takip edenleri onaylamak isterseniz, kişinin profiline bakıp buradaki yeşil tıkı seçebilirsiniz. Instagram takip isteği reddetme işlemini ise yine kişinin profilindeki çarpı işaretini seçerek yapabilirsiniz. Bu şekilde kişilerin sizi takip etmelerini kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Takipçilerini kontrol altına almak ve tanımadığı kişilerin kendisini görmesini önlemek için gizlilik ayarlarına başvuran kimi Instagram kullanıcıları, her türlü ayarı rahatlıkla yapabilirler.

Takibi Bırakma İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkçe olarak “takip ediliyor” şeklinde görünen takip durumu, Instagramı İngilizce kullanıyorsanız “following” halini alır. Takip etmek istemediğiniz kişileri takipten çıkarmak için o kişinin profiline girmeniz ve “takip” yazısının üzerine tıklamanız yeterlidir. Eğer kişileri engellerseniz, sizi takip edemezler ve size hiçbir şekilde ulaşamazlar. Instagram takip isteği almak istemiyorum diyenler için engelleme veya hesaplarının arama kısmında çıkmasını önleme, bir seçenektir. Ayarlar kısmından gizlilik ayarlarına ulaşmanız ve bunları dilediğiniz şekilde düzenlemeniz mümkündür. Siz birini takip etmekten vazgeçtiğinizde veya birini engellediğinizde, o kişiye kesinlikle bildirim gitmez. Yani sizin kendisini takip etmediğinizi ancak sizin profilinize girerek görür. Ancak bunları görmeyi sağlayan kimi uygulamalar da son zamanlarda revaçtadır.

Eğer birisi sizi engellediyse, bunu ancak bir arkadaşınızın hesabından onun hesabına bakarak anlayabilirsiniz. Instagram takipçi isteği ayarları sayesinde profilinizi istediğiniz gibi düzenlemeniz mümkündür. Böylelikle profilinizin herkese açık görünmesini engeller, kendinizle alakalı paylaşımlar yapıyorsanız bunları tanımadığınız ve görmesini istemediğiniz kişilerin görmesini önlersiniz.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.