Instagram’ı Fazla Takipçiyle Kullanma Yolları

11 ay önce paylaştı.

Başlık yanlış anlaşılmasın popüler olan insanların da instagram hesapları bulunmakta. Ancak bu yazımızda odak noktasını kendi halinde olup da Instagram’da binlerce hatta milyonlarca takipçiye erişmiş insanlar oluşturuyor. İçinizde nasıl bir cevher var onu bilemesek de Instagram’ da kendinizi en iyi şekilde yansıtıp fazlaca takipçi edinmenizi sağlayacak adımları sizin için sıraladık.

Baştan söylemekte fayda var Instagram’da takipçi sayısını kendi çabalarınızla artırabileceğiniz gibi para ödeyerek de takipçi sayısını artırabileceğiniz çeşitli uygulamalar bulunmakta. Biz parasız kısmıyla ilgilenmek istedik. İşte sizi popülerleştirmek için gerekenler:

1. Stalk Yaparak Fotografları İnceleyin

Popüler olmuş, fazlaca beğeni almış fotoğrafları incelemekle başlayabilirsiniz. Böylece insanların daha çok neleri beğendiğini, ilgilerini nelerin çektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Sizin de yaratıcılığınızla fotoğraf ve videolarınıza farklı boyutlar kazandırabilirsiniz. Belirtmeliyiz ki özgün olmakta yarar var stalk yaparken başkasının profilini tamamıyla kendi profilinize taşımayın.

2. Fotoğrafınızı Düzenleyebileceğiniz Uygulamalar İndirin

İncelediğiniz fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere her kullanıcının sıklıkla başvurduğu filtreler bulunmakta. Kendinize en uygun filtreyi seçip kullanabileceğiniz uygulamaları telefonunuza indirmelisiniz. Sadece filtre içerikli değil bahsettiğimiz uygulamalarla fotoğraflarınızın boyutunu ayarlayabilir, renklerin düzenlemelerini yapabilirsiniz. Hatta abartıp beğenmediğiniz kısımları kesip çıkarabileceğiniz shop programları da bulunmakta.

3. Sıklıkla Kullanılan Etiketlemeleri İnceleyin

İnstagram takipçi sayısı fazla olan insanların fotoğraflarında yapmış oldukları etiketlemelerden yola çıkarak siz de fazla kişinin fotoğraflarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Söylemeden geçemeyeceğiz ki hastagleri kullanarak takipçi sayınızı diğer adımlara oranla daha hızlı artırabilmeniz mümkün. Kullanılan etiketlemelerin sürekli olarak değiştiğini düşünürsek sizin de aktif kullanmanız gerektiği gerçeği ortaya çıkmakta.

4. Diğer Medya Hesaplarınızı Instagram İle Paylaşıma Açın

Bağlantılı olarak yapacağınız paylaşımlar ile diğer medya hesaplarındaki arkadaşlarınıza daha kolay ulaşacaksınız. Bu şekilde instagram takipçi sayısını arttırmak mümkündür. Hem beğeninin azı çoğu olmaz neden sizin paylaştığınız video ve fotoğraftan sadece Instagram’ da bulunan takipçileriniz haberdar olsun. Facebook ve twitter takipçilerinizin hakkını da yememelisiniz.

5. Bakmadan Geçemeyeceğiniz Profiller Olsun

O profile bakmadan güne geçemediğiniz takipleriniz olsun. Beğeni alanınızı oluşturdukları için sürekli olarak inceler durumda olmalısınız. Aynı zamanda sizi tanımaları, yer edinmeniz için günlük olarak beğenilerde bulunduğunuz profillerin olması çok önemli. Sosyal medyada beğenme bağlantıda kalmanın yollarından biridir değerlendirmelisiniz.

6. Sürekli Olarak Yorum Yapın

Yeni takipçiler edinmenin bir başka yolu ise yaptığınız yorumlardan geçmekte. Yorum yaparak sadece siz takipçi kazanmış olmazsınız aynı zamanda yorum yaptığınız hesabın da Instagram içerisinde popülerleşmesine destek olursunuz.

7. Doğal Olun

Ne kadar süse püse özen gösteriyor gibi olsak da aslında abartıdan kaçar bir tarafımız da bulunuyor. Bu nedenle popüler olayım, takipçi sayım artsın derken kendinizden uzaklaşmayın. Birazcık egonuz kalsın kendinize, bırakın sizi siz olduğunuz için takip etsinler. Bu adımda söz etme gereği duyduğumuz bir konu da kişisel fotoğraflarınızı paylaşırken uygunsuz ve olması gerekenden açık fotoğraflar. Abartıya kaçmanız takipçilerinizin sizden vazgeçmesine neden olabilir. Takipçi sayısını sağlama almak istiyorsanız abartıdan uzak durun.

Ayrıca anı yansıtan fotoğraflar. Yer bildiriminde bulunmak, paylaşılacak zamanı ayarlamak da diğer insanların ilgisini çekmekte.

Sonuç olarak belki bir fenomen olmanıza etmez bu önerilerimiz ama uygularsanız takipçi sayınızın belirli oranda artığını siz de göreceksiniz. Adımlarımızı göz ardı etmemeniz dileğiyle.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.