İnstagram Takipçisi Çok Olan Fenomenlerin Ortak Özellikleri

11 ay önce paylaştı.

İnstagram fenomenleri komik paylaşımlar ile sıkıntılı günlük yaşamda genç yaşlı herkese bir kaçış noktası sunuyor. Sosyal ağlar arasında sonradan yer alıp hepsini geride bırakmayı İnstagram en basit haliyle, fotoğraf ve video paylaşım uygulaması. Oysa bu en basit tanımını oluşturuyor.

Sosyal medyada Instagram, aslında bir pazar niteliği taşıyor. Pek çok firma veya üretici ürünlerini buradan pazarlarken, İnstagram fenomenleri aracılığı ile bir çeşit doğal reklam vermeyi başarıyorlar.

Reklamın Yeni Yüzleri Fenomenler

Pek çok ünlü marka artık televizyon veya yazılı basını bir kenara bırakarak İnstagram başta olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden reklam çalışmalarını yürütüyor. Bu şekilde doğal yollarla tüketicilerin aklına girmeyi de başarıyorlar. Yani kısacası birileri fotoğraflarını paylaşıyorve fenomen oluyor ve sırf bu sebeple para kazanıyor. Üstelik ççoğu İnstagram fenomeni de ünlü oldukları için fenomen olmuyor, Fenomen oldukları için ünlü oluyorlar. Peki İnstagram fenomeni nasıl olunuyor? Bunun bir formülü var mı diyenler için instagram fenomenlerinin özellikleri nelerdir incelemenin yararlı olacağını söyleyebiliriz.

İnce Mizah Gösterisi

Kim demiş zekanın seksi olmadığını? Yeni nesil gençlerin ince dokunuşlara sahip nüktedan paylaşımlara gösterdiği ilgi, kısa zamanda genç yaşlı herkesi sarmaya başladı. Düşünce paylaşımlarında Twitter gözden düşerken duvar yazısı paylaşımları ile İnstagram yine öne çıkmayı başardı. Güldürürken düşündüren bu ince mizah anlayışına sahip sözleri paylaşmak hatta yeteneği olanların kendi sözlerini yazarak paylaşmaları pek çok fenomen yarattı diyebiliriz. Ayrıca ağdalı aşk sözlerinin yerini alan mizahi aşk mısraları da oldukça popüler hesaplar doğurdu.

Düzenli Ve Temalı Paylaşımlar Yapmak

Hiçbir İnstagram fenomeni koca bir günü paylaşımsız geçirmez! Paylaşımlarının teması ne olursa olsun günlük olarak hatta günün hep aynı saatlerinde paylaşım yaparak, takipçilerinin sadık kalmasını sağlarlar. Ancak bilinmelidir ki, peş peşe onlarca paylaşım yaparak tüm akış ekranını kaplayarak da fenomen olunmaz. İnsanlar sürekli ve sıkça gördükleri şeyden sıkılır daha kötüsü rahatsızlık hissederler.

Tema konusu ise bir fenomenin imzasıdır. Kimi kendini, kimi gezdiği yerleri, kimi sözlerini paylaşır. Bir gün kedi, öteki gün günbatımı sonrakinde de pijamalarıyla kendi fotoğrafını paylaşan biri fenomen olamaz. Tanıdık arkadaşların takip ettiği hesaplarda bu tutum çok görülür ancak instagram fenomenleri listesi içinde yer almak için instagramın kullanım amacını farklı değerlendirmek gerektiği unutulmamalıdır.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.