İnstagram Takip İsteklerini Kapatma Özelliği

11 ay önce paylaştı.

İnstagram günümüzde sosyal medya araçları içerisinde oldukça fazla ses getiren bir uygulama. İnstagram aslında fotoğraf paylaşımı esaslı kurulan bir sosyal medya platformu uygulaması olmasına rağmen firma piyasalarında da bir hayli kullanılıyor. Firmalar ürünlerini pazarlarken kişisel ihtiyaçlar için de kullanıcılar instagram paylaşımlarına son hızda devam ediyor. Günümüz internet dünyasında ve gelecekte de alışverişin hızlı oranda internet üzerinden yapılıyor olması da instagram kullanan e-ticaret sitelerinin itibarlarını artırıyor.

Takipçi Sayıları

İnstagram’da takipçi sayıları ve gönderilen fotoğraflara yapılan yorumlar bir hayli önemli. İnstagram takipçiler üzerine kurulmuş olan bir hareketlilik oluştursa da bazı kişler instagramda takip almak istemiyor. Takipçi almak istemeyen internet kullanıcıları instagram takip isteği almak istemiyorum arayışına girdiklerinde yapabilecekleri en uygun çözümün kullanıcı hesabının görünürlüğünü kapatmak tır. Her gün milyonlarca fotoğrafın yayınlandığı bu platformda aynı zamanda gizlilik ayarları yapılabiliyor. Eğer profilinizi tüm kullanıcılara kapatmak istemiyorsanız sadece belirlediğiniz kişilerin sizi görebilmesini ve yorum yapıp takip edebilmesini sağlayabilirsiniz.

Adım Adım Yapılması Gerekenler

Eğer instagramda belirli kişilere açık bir profiliniz olsun ve başka takipçiniz olmasın istiyorsanız, instagram takip isteği reddetme gibi bir isteğiniz varsa yapmanız gerekenler adım adım şöyle; İnstagram anasayfasındaki sağ alttaki kişi sembolünden kendi profil sayfanızı açın, Yanında artı işareti bulunan ikonun yanındaki üst üste üç nokta işaretini seçin, bu işareti seçtiğinizde hesap sekmesinde hikaye ayarları yazılı bölüm olacaktır.

Bu bölümdeki sayfada Hikayeyi gizle seçeneğine girdiğinizde profil listenizdeki kişileri göreceksiniz. İstediğiniz kişilere açık olan profiliniz diğerlerine kapalı olacaktır. Paylaşımlarınızda bu kişilerin yorum yapabilmeleri veya takipçi olarak eklemeleri mümkün olamaz.

Eğer bir kullanıcının size erişmesini istemiyor ve o kişi tarafından takip edilmek istemiyorsanız. Veya instagram takip isteklerini iptal etme gibi bir isteğiniz varsa sizi takip etmesini istemediğiniz kişinin profil sayfasına girmeniz gerekir. Takip etmesini istemediğiniz kişinin profil sayfasında sağ üstte üç nokta işareti sekmesine girin. Bu sekmede engelle yazılı bir seçenek bulunur. Bu seçeneği işaretlemeniz kişinin sizi instegramda takip edememesi için yeterli olacaktır.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.