İnstagram İstatistik Özelliği ve Takipçileriniz

11 ay önce paylaştı.

İnstagram istatistikleri nasıl açılır? sorusuna cevap arayanlar için tüm detaylar bu makalede yer almaktadır.

İnstagram’ı ticari faaliyetlerinde kullananlar açısından çok önemli bir ihtiyaç olan İstatistik özelliği takipçilerin profiline ait bilgileri sunmaktadır. Bunlar takipçilerin cinsiyetlerine ilişkin oranlar, yaş aralıkları ve konumlarıdır. Ayrıca kendi faaliyetlerinizle ilgili bilgiler de bu ekranda yayımlanmaktadır. Örneğin; paylaştığınız resimlerin toplam kaç kez görüldüğü, bu paylaşımlardan herhangi birini gören kişilerin sayısı, profilinizden internet sitenize yönlendirilen tıklama sayısı, gönderilerinize verilen tepkilere ilişkin bilgiler (beğenme, yorum ve kaydetme).

Müteşebbisler bu bilgilerden yararlanarak takipçilerini ve müşteri portföyünü daha yakından tanıma imkanına kavuşmuştur. Ayrıca kendi faaliyetlerinin müşteriler üzerindeki etkisi hakkında geri dönüşüm alabilmektedirler. Üstelik bu bilgiler son derece anlaşılır grafikler halinde sunulmuştur.

İnstagram istatistik özelliği açma işlemi oldukça kolaydır.

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu özellik kullanıcı sayısı yüksek olan kişilere, İşletme Profiline sahip hesaplara sunulmuş bir destektir. Dolayısıyla istatistiki analizlere ulaşabilmek için hesap türünüzü İşletme Profiline dönüştürmeniz gereklidir. Bunu yapmak oldukça kolaydır:

İnstagram uygulaması ekranından Profilinizi tıklayınız. Sağ üst köşede Ayarlar ve Seçenekler kısmına gidip İşletme Profiline Geç (Switch to Business Profile) yazısını tıklayın. Profil hesabınızı Facebook ile ilişkilendirin ve bu andan itibaren yapacağınız faaliyetler hakkındaki istatistiki raporlara ulaşın.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.