Instagram Beğenilerinizi Nasıl Artırırsınız?

1 yıl önce paylaştı.

500 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram, aileniz ve arkadaşlarınızla yaşadığınız anları paylaşmak, markanızı öne çıkarmak ve dünyanın farklı yerlerindeki kullanıcılarla görseller üzerinden etkileşime geçmek için en iyi platformdur. Fakat bazen birçok görsel paylaşmanıza rağmen bu görseller hakettikleri miktarda beğeni alamayabilir ve bu da marka değerinizi olumsuz etkileyebilir. Fakat endişelenmeye gerek yok 6 farklı yöntemle Instagram beğenilerinizi kolayca artırabilirsiniz.

Instagram hesabınızı Facebook profilinize bağlayın

Instagram hesabınızı Facebook profilinize bağlamak yapmanızı gereken ilk şeylerden biridir. Böylelikle, Instagram kullanan Facebook arkadaşlarınız veya takipçileriniz bir Instagram hesabınız olduğundan haberdar olabilirler ve Instagram’da olmayan arkadaşlarınız veya takipçileriniz Instagram’a fotoğraf attığınızda Facebook akışlarında fotoğrafınızı görebilirler.

Instagram hesabınızı nasıl Facebook profilinize bağlayacağını öğrenmeki için bu linkten yararlanabilirsiz.

Dikkat çeken fotoğraflar paylaşın

Eğer fotoğrafınız yeterince dikkat çekici değilse kullanıcıların akışında kaybolup gidebilir. Örneğin, görsel analitik ve pazarlama platfromu Curalate’e göre parlak görüntüler, karanlık görüntülerden daha fazla dikkat çekerken, arkaplanda kırmızının baskın daha baskın olduğu görüntüler, mavinin baskın görüntülere göre daha az dikkat çeker. Eğer geleneksel olarak sıkıcı olarak nitelendirilen bir alanda pazarlama yapıyorsanız, mesela muhasebe yazılımları satıyorsanız, hayatı etkilediğiniz insanların görüntülerinini ve ürünüzünü nasıl etkilediğini bir kaç cümleyle aktarabilirsiniz.

Hashtag kullanmaktan çekinmeyin

Paylaştığınız görüntüyle ilgili veya hedef kitlenizin ilgileneceğini düşündüğünüz hashtagleri mutlaka kullanın.  Böylelikle sadece takipçilerinize değil, koyduğunuz hashtaglere bakan herkesin, yani potansiyel takipçilerinizin, ilgisini çekebilirsiniz. Örneğin, babet ayakkabı satıyorsanız, ayakkkabı, stiletto, dolgutopuk, bagcikliayakkabi gibi hashtagleri kullanibilirsiz.

Instagram trendlerini takip edin

Instagram trenlerini takip etmek ulaştığınız kitleyi büyütmek için olmazsa olmazdır.  Yeni trendleri ve araçları kullarak profiliniz monotonluktan kurtarabilir ve takipçilerinizi etkileyebilir, yeni takipçiler çekebilirsiniz. Bu trendlerden bazıları buradan inceleyebilirsiniz.

Doğru zamanı kollayın

Görüntülerinizi bir an önce takipçilerinizle paylaşmak isteyebilirsiniz fakat takipçilerinizin paylaştığınız görüntüyü beğenmesi için aktif olması gerekmektedir. Hedef kitlenizin aktif olduğu zaman aralıklarında paylaşım yapmak çabalarınızdan verim almak ve beğeni sayısını maksimize etmek için gereklidir. Örneğin, erkek saatleri satıyorsanız saat 12.00 -14.00 arası ve 20.00 -23.00 arasında paylaşım yaparsanız, daha fazla kişiye ulaşır ve paylaştığınız görüntülere daha fazla beğeni alabilirsiniz.

Takipçilerinizle etkileşim içinde olun

Takipçilerinizle olumlu bir çervede etkileşime geçmek onların kalibini kazanmanızı kolaylaştıracaktır. Gelen eleştirileri dikkati alacağınızı ve geri bildirimlerin sizin için önemli olduğunu belli edin. Olumlu yorumlara ise teşekkür etmeyin unutmayın. Olumsuz yorumlar hakaret içerse bile olumsuz bir dil kullanmaktan kaçının. Unutmayın, takipçilerinize karşı tek bir olumsuz yorum bile orman yangını etkisi yaratabilir ve sizi ve markanızı bir sosyal medya kriziyle başbaşa bırakabilir.

Instagram Metriklerinizi Gözden Geçirin

Instagram beğeni arttırmak için son ve en önemli parametrelerden bir diğeri ise sayısal metriklerinizdir. Bu metrikler sizin Instagram keşfet bölümünde çıkmanızdan tutunda takipçilerinizin davranışlarına kadar bir çok unsuru etkiler. Gözden geçirmeniz gereken sayısal metrikler; Instagram takipçi , Instagram beğeni, Instagram yorum sayılarınızdır.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.