Facebook Reklamları ve Google SEO Kıyaslaması (İnfografik)

1 yıl önce paylaştı.

İnfografiği kendi sitenize eklemek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Facebook Reklamları ve Google SEO Çalışması Hız KarşılaştırmasıEğer çalışmanızda hız beklentiniz varsa, tercihinizi Facebook reklamlarından yana kullanmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü Google SEO çalışmasına nazaran Facebook reklamları yayınlanmaya başladıktan hemen sonra sonuç vermeye başlayacaktır. SEO sonuçları nadiren ilk 3 ayda elde edilir. Birçok SEO firması sonuçları elde etmenin 4 ila 6 ay arasında süreceğini en başta belirtmektedir. Eğer 6 ile 12 ay boyunca SEO giderlerini karşılayamayacaksanız, bu bütçenizi başka bir şeyde kullanmanız sizin için daha faydalı olur.

Sonuç: Facebook reklamları daha hızlı sonuç verir.

Facebook vs. Google SEO Maliyet KarşılaştırmasıFacebook reklamlarında tıklama başına 0,01 dolar (reklam verme şeklinize de bağlı) ve 1.000 gösterim için ortalama 5,99 Dolar ödersiniz. Google SEO için ise kendiniz yaparsanız şayet ücretsizdir. Ancak firmadan hizmet almayı tercih ederseniz aylık ortalama 750 dolar ödeme yaparsınız. Bu arada belirtmeliyiz ki Facebook reklamları, bugüne kadarki 1000 gösterim başına en düşük maliyetli pazarlama yöntemidir.

Yine de SEO uzun vadede genellikle çok daha uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Facebook Reklamları ve Google SEO Dönüşüm OranlarıBu konuda Facebook reklamları çok daha zorlu bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Facebook’da eğer satış yapmak istiyorsanız çok çalışmanız gerekir. Bir çok faktörü incelemek durumundasınız. Ancak Google’da durum farklıdır. İnsanlar Google’da arama yapıp sitenize ulaştığında zaten bir amaç için oradadırlar. Bu doğrultuda onlara bir çözüm satmak çok daha kolaydır.

Pazarlama kampanyaları için en çok harcama yapanlar genellikle organik aramaya yönelme eğilimindedirler. Çünkü dönüşüm oranları sosyal medyaya kıyasla 10 kat daha fazladır.

Çünkü Google’da üst sırada olanlar Facebook’a kıyasla daha iyi bir dönüşüm, satış oranına sahiptir.

Facebook Reklamları ve Google SEO Hedefleme KarşılaştırmasıFacebook’da mükemmel derecede doğruluk oranına sahip binlerce hedefleme seçeneği reklam verenlere sunulmaktadır. Ancak Google’da hedefleme aramanın gönderdiğiyle sınırlıdır. Eğer reklamınızı özelleştirilmiş bir kitleye sunarsanız, dönüşüm oranı başına maliyet %63 daha düşüktür. İnsanların %77’si, markalarla Facebook gönderileri aracılığıyla etkileşime girdiklerini söylemektedir.

Sonuç: Facebook ile hedefleme yapmak çok daha kapsamlıdır.

Şunlar Sizin için Faydalı OlabilirFacebook reklamları:

  Araştırmalar, işletmelerin %84’ünün Facebook kullandığını göstermektedir.
  İnternet kullanıcılarının %38’inden fazlası Facebook kullanmaktadır.
  İnsanlar, Facebook’da, diğer sosyal medya ağlarına kıyasla daha fazla vakit geçirmektedir.

Google SEO:

  Pazarlamacıların %96’sı SEO için kullanışlı içerik üretmektedir.
  İşletmeler arası satın alma döngülerinin %81, web araması ile başlamaktadır.
  İşletmeler arası pazarlamacıların %57’si, SEO’nun en iyi araç olduğunu söylemektedir.

Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Facebook
beğenisi
Başlangıç fiyatı ₺20

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.