Facebook Audience Network Başlangıç Rehberi

10 ay önce paylaştı.

Facebook Audience Network müşteri deneyimini ve reklam veren değerlerini optimize ederek yayıncıların sürdürülebilir bir şekilde büyümesine yardımcı olur. In-stream envanteri olan video yayıncılar Audience Network’ü kullanarak ilgi çekici, küresel hedef kitlelerine mobil uygulamalarda, mobil webde ve masaüstü ortamlarda, yayın öncesi ve yayın ortası seçenekleriyle son derece alakalı video reklamlar göstermek için kullanabileceklerdir.

İnsan odaklı pazarlama


Facebook Haber Kaynağı’nın kullandığı aynı insan odaklı hedefleme kullanarak, Facebook yayıncılara, içerikleri üzerinden para kazanmalarını sağlarken, insanlara en çok umursadıkları markalara iletişim kurma imkanı veriyor. Facebook neredeyse 1.8 Milyar insan hakkındaki bilgisini kullanarak, Audience Network insanlara son derece alakalı reklam deneyimi sunabilir.

Küresel Talep


Yayıncılar ulusal reklam verenlerle halihazırda ilişkileri olsa da, kazancı azami seviyeye çıkarmak ve küresel olarak kişiselleştirilmiş reklam deneyimi vermek, yerel pazarlardaki reklam verenlere ilişki kurmak anlamına gelmektedir. Audience Network Facebook’un dünya çapındaki, birçok KOBİ’yi de içeren, 4 milyon reklam verenini kullanarak, yayıncının kitlesi nerede olursa olsun daha yüksek CPM oranları ve istikrarlı sipariş karşılama oranı sunar.

Pürüzsüz Teslimat


Facebook reklam verenleri bütün videolarını önceden Facebook  sunucularına yüklerler ve tekliflerini girerler. Videolar ve teklifler önceden yüklendiği için, Facebook’un teslimat motoru çabuk karar verir ve reklamları direkt kendi sunucularından sunar. Böylece herhangi bir hata veya gecikme ihtimali en aza indirilerek, izleyiciler için daha iyi bir izleme deneyimi sağlanır.

Nasıl başvurulur?


Reklam verenleri in-stream deneyimi sağlamadığımıza emin olmak için, yayıncılar önceden in-stream reklam oynatmak için Audience Network tarafından onaylanmaları gerekmektedir. Hesabınıza in-stream 3 kolay adımda eklenir.

  developers.facebook.com hesabınıza girin ve Audience Network’n altındaki “Uygulamalar ve web siteleri”nden başvurun. Başvurmadan önce alan adı ya da uguyalama ve finansal ödeme bilgilerinin hesabınıza girildiğine emin olun.
  Bütün detayları doldurduktan ve başvuruyu gönderdikten sonra, Audience Network takımı detayları inceleyecek, oynatıcınızın onaylandığını size bildireceklerdir.
  Onay geldiği zaman, developers.facebook.com’da Audience Network üzerinden in-stream videonuza reklam yerleştirebileceksiniz.
  -Masaüstü ve mobile Web:  VAST (Video Reklam Servis Şablonu) etiketini Auience Network’ten alın. VAST etiketi VAST/VPAID’e uygun sunucularda ve video oynatıcılarda kullanılabilir.  Eğer Audience Network o anda uygun bir reklam içermiyorsa boş VAST gönderilecektir.

Gereksinimler


Audience Network In-stream video, in stream deneyimler için tasarlanmış ve optimize edilmiştir. Buna göre, video oynatıcı gereksinimleri şunlardır:

  REKLAMIN KONUMU. Reklamlar, video içerik daha sonra olmak üzere yayın öncesinde veya yayın ortasında olmalıdır. Yayın sonrası reklamlar, oyun öncesi reklamlar ve oyun ortası reklamlar uygun değillerdir.
  TIKLA VE OYNAT VE OTOMATİK OYNATMA. Tıkla ve oynat videolar uygundur. Otomatik oynayan videolar eğer video oynatıcı sayfanın asıl unsuru ise uygundur. Makalelerde videolar tıkla ve oynat olmalıdır.
  SES. Videonun kendi sesi olmalıdır.
  OYNATICI BOYUTU. Oynatıcının genişliği en az  masaüstünde 500 px mobilde ise 300 px olmalıdır.
  VPAID. Web oynatıclıarı VPAID’i destlemelidir. Sayfanın URL’si Audience Network tarafından bulunabilir olmalı ve talepteki URL ile aynı olmalıdır.
  AUDIENCE NETWORK SDK. In-stream video reklamlar için Audience Network SDK uygulamaya entegre edilmelidir.

Audience Network reklamları eğer toplamda 30 saniyeyi geçerse, 10 saniyeden sonra atlanabilir olacaktır. 30 saniyenin altındaki reklamlar atlanamaz.

Audience Network Hakkında Yorumlar


  “Facebook Audience Network eCPM bazında en iyi performans gösteren programatik video partneridir. Bizim için Facebook en önemli platformdur ve en büyük ayak izimiz bu platformadır. Audience Network ile bu yola çıkmaktan dolayı heyecanlıyız.”

  David Katz, BY GM, Programatik Gelir Platformları ve Operasyonları, Univision
  “Facebook’un devasa kitle erişimi ve rakipsiz kitle hedefleme kapasitesiyle, Audience Network’ün kullanıcılarımıza daha alakalı reklam deneyimi sunarken, gazetecilik çabalarımızı desteklemek adına daha fazla video CPM’i sunacağına inanıyoruz. “

  Chris Pirrone, Genel Müdür, Sports Digital Properties, USA Today, Sports Media Group
Orjinal Metin: Facebook Audience Network Guide
Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Facebook
beğenisi
Başlangıç fiyatı ₺20

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.